Храм Живоначальной Троицы на Грязех Храм Живоначальной Троицы на Грязех

Молитва о Святой Руси

                                                                                                                                   37489655944 0fe0989e6d_b              Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл за Божественной литургией, совершенной 25 сентября 2022 года в Александро-Невском скиту близ Переделкина, вознес молитву о Святой Руси.

По благословению священноначалия теперь и мы произносим ее на Божественной Литургии и при чтении молебного канона ко Пресвятой Богородице!

МОЛИТВА О СВЯТОЙ РУСИ

Господи Боже сил, Боже спасения нашего, призри в милости на смиренныя рабы Твоя, услыши и помилуй нас: се бо брани хотящия ополчишася на Святую Русь, чающе разделити и погубити единый народ ея.
Возстани, Боже, в помощь людем Твоим и подаждь нам силою Твоею победу.
Верным чадам Твоим, о единстве Русския Церкви ревнующим, поспешествуй, в духе братолюбия укрепи их и от бед избави. Запрети раздирающим во омрачении умов и ожесточении сердец ризу Твою яже есть Церковь Живаго Бога, и замыслы их ниспровергни.
Благодатию Твоею власти предержащия ко всякому благу настави и мудростию обогати!
Воины и вся защитники Отечества нашего в заповедех Твоих утверди, крепость духа им низпосли, от смерти, ран и пленения сохрани!
Лишенныя крова и в изгнании сущия в домы введи, алчущия напитай, недугующия и страждущия укрепи и исцели, в смятении и печали сущим надежду благую и утешение подаждь!
Всем же во дни сия убиенным и от ран и болезней скончавшимся прощение грехов даруй и блаженное упокоение сотвори!
Исполни нас яже в Тя веры, надежды и любве, возстави паки во всех странах Святой Руси мир и единомыслие, друг ко другу любовь обнови в людях Твоих, яко да единеми усты и единем сердцем исповемыся Тебе, Единому Богу в Троице славимому. Ты бо еси заступление, и победа, и спасение уповающим на Тя и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Ектенийные прошения на сугубой ектении

Еще молимся Тебе, Господу Спасителю нашему, о еже прияти молитвы нас недостойных рабов Твоих в сию годину испытания, пришедшую на Русь Святую, обышедше бо обыдоша ю врази, и о еже явити спасение Твое. Рцем вси, Господи, услыши и помилуй.
Еще молимся о еже благосердием и милостию призрети на воинство и вся защитники Отечества нашего, и о еже утвердити нас всех в вере, единомыслии, здравии и силе духа. Рцем вси, Господи, услыши и милостивно помилуй.

Молитва о Святой Руси

Господи Боже сил, Боже спасения нашего, призри в милости на смиренныя рабы Твоя, услыши и помилуй нас: се бо брани хотящии ополчишася на Святую Русь, чающе разделити и погубити единый народ ея.

Возстани, Боже, в помощь людем Твоим и подаждь нам силою Твоею победу.

Верным чадам Твоим, о единстве Церкви Русския ревнующим, поспешествуй, в духе братолюбия укрепи их и от бед избави. Запрети раздирающим во омрачении умов и ожесточении сердец ризу Твою яже есть Церковь Живаго Бога, и замыслы их ниспровергни.

Благодатию Твоею власти предержащия ко всякому благу настави и мудростию Твоею обогати!
Воины и вся защитники Отечества нашего в заповедех Твоих утверди, крепость духа им низпосли, от смерти, ран и пленения сохрани!
Лишенныя крова и в изгнании сущия в домы введи, алчущия напитай, недугующия и страждущия укрепи и исцели, в смятении и печали сущим надежду благую и утешение подаждь!
Всем же во дни сия убиенным и от ран и болезней скончавшимся прощение грехов даруй и блаженное упокоение сотвори!

Исполни нас яже в Тя веры, надежды и любве, яко да единеми усты и единем сердцем исповемыся Тебе, Единому Богу в Троице славимому. Ты бо еси заступление, и победа, и спасение уповающим на Тя, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Мlтва њ сTMо1й руси2

ГDи б9е си1лъ, б9е спасeніz нaшегw, при1зри въ ми1лости на смирeнныz рабы2 твоS, ўслы1ши и3 поми1луй нaсъ: се бо брaни хот‰щіz w3полчи1­ шасz на сTMyю рyсь, чaюще раздели1ти и3 погуби1­ ти є3ди1ный наро1дъ є3S.

Возстaни, б9е, въ по1мощь лю1демъ твои1мъ и3 подaждь нaмъ си1лою твоeю побёду. Вёрнымъ чaдамъ твои1мъ, w3 є3ди1нствэ рyсскіz цр7кви рев­ нyющымъ, поспёшествуй, въ дyхэ братолю1біz ўкрэпи2 и4хъ и3 t бёдъ и3збaви. Запрети2 раз­ дирaющымъ во w3мрачeніи ўмw1въ и3 nжесточeніи сердeцъ ри1зу твою2, я4же є4сть цр7ковь живaгw бGа, и3 зaмыслы и4хъ ниспровeргни.

Благодaтію твоeю влaсти предержaщыz ко всsкому блaгу настaви и3 мyдростію nбогати2!

Вw1ины и3 всS защи6тники nтeчества нaшегw въ зaповэдехъ твои1хъ ўтверди2, крёпость дyха и4мъ низпосли2, t смeрти, рaнъ и3 плэнeніz со­ храни2!

Лишє6нныz кро1ва и3 въ и3згнaніи сyщыz въ до1мы введи2, а4лчущыz напитaй, недyгую­ щыz и3 стрaждущыz ўкрэпи2 и3 и3сцэли2, въ смzтeніи и3 печaли сyщымъ надeжду благyю и3 ўтэшeніе подaждь!

Всёмъ же во дни2 сіS ўбіє1ннымъ и3 t рaнъ и3 болє1зней скончaвшымсz прощeніе грэхw1въ дaруй и3 бlжeнное ўпокоeніе сотвори2!

И#спо1лни нaсъ ћже въ тS вёры, надeжды и3 любвE, возстaви пaки во всёхъ стрaнахъ сTMы1z руси2 ми1ръ и3 є3диномы1сліе, дрyгъ ко дрyгу любо1вь w3бнови2 въ лю1дехъ твои1хъ, ћкw да є3ди1нэми ўсты2 и3 є3ди1нэмъ сeрдцемъ и3спо­ вёмысz тебЁ, є3ди1ному бGу въ трbцэ слaви­ мому.

Ты2 бо є3си2 заступлeніе, и3 побёда, и3 сп7сeніе ўповaющымъ на тS и3 тебЁ слaву воз­ сылaемъ, nц7Y, и3 сн7у, и3 сTM0му д¦у, нhнэ и3 при1снw, и3 во вёки вэкHвъ. Ґми1нь.

 
ПОЖЕРТВОВАНИЯ И ТРЕБЫ

Дорогие, братья и сестры!

Здесь можно

ПОЖЕРТВОВАТЬ НА ХРАМ И ЗАКАЗАТЬ ТРЕБЫ

Подробнее...

Расписание соборований в Великий пост 2024 г.
пн. 1 апреля 13:00
пн. 15 апреля 11:00
вт. 23 апреля 19:00
О Храме
Жизнь прихода
Обратная связь
Особые молитвы
День календаря